Review: The Damned And Dirty – Fading Sun

 

The Damned And Dirty – Fading Sun

The Damned And Dirty – Fading Sun
Format: Vinyl LP – Digital / Label: Independent
Releas: 2026

Tekst: Gerrit Schinkel

The Damned and Dirty werd in 2012 in Zaandam opgericht door zanger-mondharmonicaspeler Kevin de Harde en gitarist Micha Sprenger. Het begon als een lo-fi delta bluesexperiment, opgenomen in twee dagen en gratis online uitgebracht. Dat titelloze album won in datzelfde jaar de prijs voor het Beste Nederlandse Bluesalbum. Ook in 2013 en 2014 werd The Damned and Dirty winnaar van een Dutch Blues Award in de categorie ‘Best Album’. In 2024 was het weer raak bij The Dutch Blues Awards en werden ze uitgeroepen tot Best Blues Act. Met de komst van drummer Alexander van Meerten, bassist Dirk van Hoven en achtergrondzangeres Tarah Ouwerkerk is de band inmiddels een vijfkoppige formatie.

Op 8 mei jl. werd hun nieuwe (6e) studioalbum ‘Fading Sun’ uitgebracht, een album met tien nieuwe eigen nummers, opgenomen in hun eigen studio.

Met het openings- en titelnummer Fading Sun is de toon meteen gezet. Stevige bluesrock, een strakke ritmesectie, vette gitaarlicks en een ‘waaierende’ mondharp. A Million Stars opent met handclapping en een Stones achtig intro. De invloeden van The Rolling Stones zijn verder in dit nummer verder nog meer aanwezig. Things They Left Behind is een stomende boogie met jagende drums en een loeiende mondharp.

Muzikanten die op weg zijn naar hun optredens krijgen een ode in Kickin’ Down The Doors. In Last Night (Lost My Mind) zakt het tempo, maar het blijft een vurig rockend nummer. Gedragen door de drums en een pompende bas wordt de gashendel in de snelle rocker Evil Eye weer helemaal opengedraaid. De melodieuze gevarieerde rocker Forget About The Future, met mooie backing vocals, heeft relatief rustige momenten. Drums en mondharp openen het aanstekelijke uitbundig gezongen Queen Of The Board. De mondharp is weer  een lust voor het oor in het enigszins ‘donkere’ Those Were The Days. Het slotnummer Lullaby Admidst The Storm, met een prominente bas, is een stevig wiegelied, eindigend in een storm met regen donder en bliksem.

 Conclusie:
‘Fading Sun’ is een album waar de energie van afspat.

Tracks:
01. Fading Sun
02. A Million Stars
03. Things They Left Behind
04. Kicking Down The Doors
05. Last Night (Lost My Mind)
06. Evil Eye
07. Forget About The Future
08. Queen Of The Board
09. Those Were The Days
10. Lullaby Amidst The Storm

Line-up:
Kevin de Harde – zang, mondharmonica
Micha Sprenger – gitaar, bas, backing vocals
Alexander van Meerten – drums
Dirk van Hoven – bas
Tarah Ouwerkerk – backing vocals

 Website: https://thedamnedanddirty.nl/