The Men From Nowhere – The Men From Nowhere

 

The Men From Nowhere - The Men From Nowhere

The Men From Nowhere – The Men From Nowhere
Format: CD – Vinyl LP
Label: Homebrew Records – Distributie:  Sonic Rendezvous
Release: 2025

Release datum: 17 Oktober, 2025

The Men From Nowhere zijn een groep muzikanten rondom gitarist Jelle “Joe Sixpack” van Atten. Tussen 2O22 en 2024 nam hij een groot aantal instrumentale composities op met verschillende bezettingen. 12 van deze nummers zijn geselecteerd voor de gelijknamige nieuwe LP/CD ‘The Men From Nowhere’. Joe heeft een jarenlange internationale podiumervaring, vaak binnen de rockabilly subcultuur. Uitstapjes naar andere muziekgenres liet hij al eerder horen met zijn band de Ragtime Wranglers; live en op releases op het Nederlandse label Sonic Rendezvous.

Met zijn nieuwe opnamen gaat hij verder op dit pad en maakt een statement voor instrumentale muziek. Het eponieme album ‘The Men From Nowhere’ bevat een eclectische en sfeervolle mix van Amerikaanse rootsstijlen zoals bijv. surf, country, soul en rock’n roll.

Experiment
Nadat overal de live optredens begin 2020 komen stil te liggen, wordt Joe overladen met inspiratie. Hij besluit alles op tape vast te leggen in de Homebrew Recording Studio. Spoor voor spoor; drums, bas en gitaar, bouwt hij zijn creatieve ideeën uit tot een grote hoeveelheid demo’s.

De hulp van vrienden uit de muziekscene leidt vervolgens tot nog meer muzikale ontdekkingen en ideeën. Hij besluit dan verder te experimenteren zonder zijn vaste band de Ragtime Wranglers.

Halverwege 2022 start hij de opname-sessies in de PAFI Studio in Rotterdam en wisselt daarna af met Lightning Recorders in Berlijn en zijn eigen Homebrew Recording Studio, ook in Rotterdam. Steeds met andere bezettingen.

lnstrumentals
Joe heeft de voorgaande decennia veel succesvolle live optredens gedaan, zoals tournees door Europa en de VS met Miss Mary Ann, bijvoorbeeld in het voorprogramma van Brian Setzer. Belangrijke muzikale invloeden voor hem zijn Amerikaanse acts die hij heeft begeleid op diverse festivals overal ter wereld. Deze artiesten stonden in de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw onder contract bij toonaangevende platenmaatschappijen zoals Sun, MGM, RCA, Columbia, Capitol etc.

Onder hen bevinden zich ook The Collins Kids met de recent overleden gitaarlegende Larry Collins; Joe’s belangrijkste invloed. Larry Collins heeft in de jaren 50 uitzonderlijk goede gitaar-instrumentals opgenomen en is één van de grondleggers van de surfmuziek.

Een andere inspiratiebron is de schijnbaar onuitputtelijke bron van obscure instrumentale nummers, vooral die uit de periode tussen 1950 en 1970. Volgens hem zijn catchy popsongs zonder zang een vergeten muziekstijl.

Opnamen
Voor de opnamen nodigt hij muzikanten uit die hij bij de stijl van het nummer vindt passen en die allemaal bekend staan om hun veelzijdigheid, virtuositeit en technische vaardigheden.

Bijvoorbeeld Benjamin Herman op tenor-sax wanneer een creatieve jazzy/soulful benadering nodig is, Arjan Spies (The Kik) op drums voor een opzwepende sixties sound, Donné La Fontaine (T-99) op contrabas voor liedjes met een soul-stirring exotische sfeer en Joe Rivera plus David Rockenfeller (New Cool Collective) voor fantastische dubbel trompetpartijen en blazerssecties.

Door hun speciale bijdrage komen de opnamen op het hoge niveau dat hij nastreefde. Alles is gemixed door Marcel Fakkers in de PAF! Studio in Rotterdam. De mastering was in goede handen bij Warren Defever van Third Man Records Detroit USA.

Stijl
Elk nummer op de plaat is door Joe geschreven, behalve “The Man From Nowhere” (Clive Westlake), waar de band zijn naam aan heeft ontleend. De composities zijn opgebouwd rondom zijn gitaar. Uiteenlopende “guitarsounds” staan daardoor vaak centraal in de opnamen, maar zonder voortdurend op de voorgrond te treden. De variatie van stijlinvloeden maakt het onmogelijk om alles aan één muziekgenre te koppelen. Dat komt ook omdat er tussenvormen zijn ontstaan. Het is vaak “from everywhere” en soms “from nowhere”. The Men from Nowhere bedienen zich van een breed spectrum aan Amerikaanse rootsstijlen zoals surf, country, soul en rock’n roll. Het album is hierdoor een levendig en veelzijdig reisverslag geworden. De vintage vibes voeren je mee naar spannende muzikale landschappen, scènes en verhalen, als een soundtrack van je eigen film.

Oordeel zelf maar… 
Mis de zeldzame mogelijkheid niet om The Men From Nowhere live te zien. Dit kan op de release party 12 december 2O25 in Rotown te Rotterdam.

Website: https://www.facebook.com/Joe.6p

Tracks:
SIDE A
Uptown Lockdown
Heads Up
Gordian Knot
Going Commando
The Man from Nowhere
Joyride

SIDE B
High Fiving
House of Love
Memphis to Nashville
Rag Dolled
Midnight Stroll
Blues Del Pueblo Fronterizo