Review: The Teskey Brothers – Live At The Hammersmith Apollo

 

The Teskey Brothers - Live at The Hammersmith Apollo

The Teskey Brothers – Live at The Hammersmith Apollo
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: Decca
Release: 2025

Tekst: Ella-Milou Quist

Nergens ter wereld is zijn The Teskey Brothers zo populair en geliefd als in Nederland. Van AFAS Live en Ziggo Dome tot Summerstage in het Stadspark van Groningen: elk concert is steevast uitverkocht. De kleine zalen zijn al lang passé, daarvoor is de band simpelweg te groot geworden.

De magie zit hem in de rauwe soulvolle stem van Josh Teskey, subtiel en krachtig ondersteund door een strakke backingband, met als muzikaal ankerpunt zijn broer Sam Teskey op gitaar. Samen brengen ze een authentieke old school Motown sound: een smaakvolle mix van soul, jazz, gospel en rhythm & blues.

‘Live At The Hammersmith Apollo’ werd opgenomen tijdens drie shows in Londen in 2024 en vastgelegd op tape met een Studer A80, om trouw te blijven aan de analoge werkwijze van de band. De sessies vonden plaats in een backstage studio bij de locatie, onder leiding van de Londense producer en geluidstechnicus Declan Gaffney, bekend van zijn werk met onder meer The Rolling Stones en U2.

Sommige bands, zoals The Band Of Heathens en ook The Teskey Brothers, brengen livealbums uit bij de vleet. Niet alleen als cadeautje voor de fans, maar vooral om hun kracht als live-act te tonen. Want hoe indrukwekkend ze ook klinken in een gecontroleerde studio-omgeving, het podium is waar ze echt thuishoren; waar ze floreren, schitteren, en hun muziek volledig tot leven komt.

Het grootste deel van dit livealbum is afkomstig van ‘The Winding Way’, maar de nummers krijgen hier meer ruimte voor improvisatie en verdieping. Het is dan ook geen verrassing dat songs als What Will Be en Paint My Heart (het laatste afkomstig van ‘Run Home Slow’), nu ruim dubbel zo lang duren als op de studioplaten. Niet toevallig zijn dit meteen ook de absolute hoogtepunten van deze live-registratie.

Paint My Heart begint ingetogen, maar bouwt langzaam op naar een weergaloze climax waarin Sam Teskey volledig losgaat op zijn Fender. Josh en de rest van de band stellen zich volledig in dienst van zijn spel, wat het moment des te krachtiger maakt.

In What Will Be duwt Josh zichzelf vocaal én met zijn expressieve mondharmonicaspel naar ongekende hoogten. Sam’s gitaarspel tilt het nummer naar een nog hoger niveau, en de energie spat ervan af. Dit liedje belichaamt alles waar The Teskey Brothers voor staan: klassieke rhythm & blues, met alle ruimte voor Josh’ rauwe soulvolle strot, de gelaagde gitaarlicks en solo’s van Sam, een bezielende Hammondorgel, excellerende blazers, en de onmiskenbare kracht van Josh’ mondharmonica. Het is in dit meeslepende samenspel dat de ware kracht van de band tot uiting komt, iets wat op studio-opnames zelden zo voelbaar is. The Teskey Brothers zijn simpelweg gemaakt voor de bühne.

Natuurlijk ontbreken ook publieksfavorieten als Oceans Of Emotions, London Bridge en Carry Me Home niet op dit livealbum. In het gedragen Take My Heart speelt de blazerssectie een prominente rol, naast de overweldigende vocalen van Josh Teskey. Met elke noot bezorgt hij kippenvel, al is ‘zingen’ bijna een understatement: hij preekt, schreeuwt en kreunt zijn emoties eruit in pure, gospelachtige overgave. Ook fan-favoriet Forever You And Me heeft een welverdiende plek op de setlist, evenals een sfeervolle ode aan Otis Redding’s Try A Little Tenderness. Toch mist er iets: het immens populaire Hold Me, de bijna steevaste uitsmijter van hun liveshows, ontbreekt. Een gemiste kans, want dit nummer is uitgegroeid tot het onofficiële anthem van de band; door fans luidkeels meegezongen, tot ver na het concert. Hopelijk krijg het bij een volgend livealbum wél de afsluitende rol die het verdient.

‘Live At The Hammersmith Apollo’ is een indrukwekkende live-registratie die perfect vangt wat een optreden van The Teskey Brothers zo bijzonder maakt. De show is expressief, energiek en doordrenkt van oprechte dankbaarheid en betrokkenheid van en naar het publiek. De band speelt met een scherp gevoel voor timing en dynamiek; de muzikanten zijn zo goed op elkaar ingespeeld dat ze moeiteloos met elkaar meegaan, zelfs tijdens spontane, geïmproviseerde momenten van Josh en Sam Teskey.

De performance staat als een huis: krachtig, meeslepend en vol soul. De audio is kraakhelder en uitstekend gemixt, waardoor elk instrument, iedere zangnoot en zelfs het publiek goed tot hun recht komen. Dankzij de analoge opname op tape klinkt het geheel bovendien warm en organisch, wat zorgt voor een authentieke sfeer. Dit album biedt een luisterervaring die zó levendig en intens is, dat het bijna voelt alsof je er zelf bij was in de Hammersmith Apollo.

Tracks:
01. Man Of The Universe (Run Home Slow)
02. Oceans Of Emotions
03. Take My Heart
04. Londen Bridge
05. Carry Me Home
06. Paint My Heart (Run Home Slow)
07. What Will Be
08. Try A Little Tenderness (Cover Otis Redding)
09. Forever You And Me (fan favoriet)
19. I’m Leaving

Website: https://www.theteskeybrothers.com/