Review: Steve Marriner – Hear My Heart
Steve Marriner – Hear My Heart
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: Cordova Bay Records
Release: 2025
Tekst: Joop van Rossem
Ondanks zijn ruim 20 jaar tellende ervaring, is Steve Marriner hier te lande een relatieve “nobody”, een status die eigenlijk niet past bij deze Canadese multi-instrumentalist, songschrijver en producer. Echte ingewijden zouden Marriner kunnen kennen als oprichter van het in het thuisland zeer populaire Monkey Junk, waarmee hij inmiddels zes albums opnam.
Als soloartiest debuteerde hij al in 2007 met ‘Going Up’, gevolgd in 2021 door ‘Hope Dies Last’. ‘Hear My Heart’ is dus zijn derde solowapenfeit, opgenomen in Marriners eigen studio in Baltimore, Ontario. Het is een afwisselende langspeler met een goed in het gehoor liggende mix van blues, rock en roots.
De aftrap met Workin’ On Somethin’ is al meteen een schot in de roos: een heerlijk drumpatroontje, elegante toetspatronen en zelfs blazers ondersteunen zijn fijne bariton. Het daarop volgende, lichtjes met gospel geïnjecteerde Got To Be An Answer doet in meerdere opzichten denken aan het werk van Steve Cropper, ook hier weer inclusief die vette blazerssectie.
Dan is het tijd voor de enige cover van het album, de Genesis-klassieker I Can’t Dance die een lekkere rootsy behandeling ondergaat compleet met Marriners dampende mondharmonica. En zo valt er veel te genieten: de swampblues van Hellbound For Heaven, cajun en honky tonk piano in Straight Line, de lieflijke countryballads No More Nashville en Little Bird, en de Chicago blues en soul in Through The Night. Vier jaar broeien op vers materiaal heeft geresulteerd in Marriners sterkste album uit zijn solo-carrière tot nu toe.
Tracks:
01. Workin’ On Somethin’
02. Got To Be An Answer
03. I Can’t Dance
04. I Don’t Know What To Say
05. Hellbound For Heaven
06. Straight Line
07. No More Nasville
08. Through The Night
09. Little Bird
10. Shootin’ Off
Website: https://www.stevemarriner.com/