Review: John F. Klaver – Organic & Sustainable Sessions Vol. 03
John F. Klaver sluit zijn trilogie af met een afwisselend album waarop elektrische bandblues en akoestische nummers elkaar overtuigend aanvullen

John F. Klaver – Organic & Sustainable Sessions Vol. 03
Format: CD – Digital
Label: Eigen beheer
Release date: 20 maart 2026
Tekst: Henk Hekkelman
John F. Klaver kiest op ‘Organic & Sustainable Sessions Vol. 03’ niet voor één vaste richting. De ene keer horen we hem met een complete band, even later staat hij er alleen voor met zijn stem en akoestische gitaar. Juist die afwisseling maakt het derde en laatste deel van zijn ‘Organic & Sustainable Sessions’-reeks zo aantrekkelijk.
Klaver hoeft nergens te bewijzen hoe goed hij kan spelen. Zijn gitaar staat uiteraard centraal, maar de muziek draait niet om lange solo’s of technisch machtsvertoon. Hij speelt in dienst van de nummers en laat daarbij voldoende ruimte voor zijn medemuzikanten. Vooral het Hammondorgel van Bob Fridzema vormt een mooie tegenhanger voor zijn gitaar.
De plaat begint levendig met LD’s Shuffle. Daarna trekt We Were Gonna Last de muziek richting funk, terwijl By Your Side juist wat gas terugneemt. Het fraaie slidegitaarspel geeft dit nummer een warme, ontspannen sfeer. Ook Hit The Ground laat horen hoe gemakkelijk de band blues, rock en funk met elkaar verbindt.
Na vijf nummers verandert het album opvallend van karakter. De band verdwijnt en Klaver blijft alleen achter met zijn stem en akoestische gitaar. Dat pakt goed uit. Zonder ritmesectie of Hammond worden de composities kleiner en persoonlijker, maar zeker niet minder krachtig. Deze akoestische nummers maakten ook deel uit van zijn optreden tijdens de International Blues Challenge 2025 in Memphis, waar hij de finale bereikte.
Een van de opvallendste stukken in dit gedeelte is Dust. Het nummer begint bijna Spaans, maar krijgt gaandeweg steeds meer het karakter van een blues. Ook de sobere uitvoering van Devil Woman blijft gemakkelijk hangen.
De enige compositie die niet door Klaver zelf werd geschreven, is Politician van Pete Brown en Jack Bruce, vooral bekend door de uitvoering van Cream. Klaver geeft het nummer een stevige akoestische behandeling en maakt er nadrukkelijk zijn eigen versie van. Na dit ingetogen gedeelte zorgt de bonustrack Turn It Past Eleven voor een luid en energiek slot.
‘Organic & Sustainable Sessions Vol. 03’ laat verschillende kanten van John F. Klaver horen. Met band klinkt hij soepel en krachtig, maar juist in de akoestische nummers komt zijn veelzijdigheid het duidelijkst naar voren. Geen album dat zich beperkt tot één soort blues, maar een prettig gevarieerde afsluiting van een bijzondere trilogie.
Line Up:
John F. Klaver – zang en gitaar
Bob Fridzema – Hammondorgel en toetsen
Iris Sigtermans – basgitaar
Robert-Jan van Schoonacker – drums
Tracks:
01. LD’s Shuffle
02. We Were Gonna Last
03. By Your Side
04. Hit The Ground
05. In Her World
06. Devil Woman
07. Wrong Over Right
08. Dust
09. Peace Of Mind
10. Politician
11. Turn It Past Eleven
Website: https://www.johnklaver.nl/
Lees ook:
Wil je meer ontdekken van John F. Klaver en verwante artiesten? Klik op de titels hieronder om eerdere artikelen op Bluestown Music te lezen.
Recensie: John F. Klaver Band – Organic & Sustainable Sessions Vol. 1
Het eerste deel van de trilogie combineert blues, funk en jazz met verschillende gastmuzikanten.
Review: Gerrit Veldman Band – Shifting Gears
Nederlandse bluesrock waarin gitaar en Hammondorgel eveneens een belangrijke rol spelen.
Review: Robbert Duijf – Silver Spoon
Een grotendeels akoestisch bluesalbum van een Nederlandse finalist en winnaar van internationale blueswedstrijden.
