Concertverslag: Mojo Hand & Luca

Mojo Hand & Luca
ABC Music Club, Doetinchem, 5 oktober 2025
Tekst: Harry Pater Foto: Freek van Buul
Nadat Mojo Hand & Luca een succesvol optreden op het jaarlijkse Stadsfeest in 2024 had gegeven werd aan de organisatie van de ABC Music Club in Doetinchem vaak gevraagd wanneer de band zou terugkomen. Dit jaar werd deze belofte ingewilligd en waren de mannen voor een goed gevulde zaal Streeckgenoot aan de Spinbaan terug voor een prima optreden, dat twee uur en tien minuten duurde, onderbroken door een half uurtje pauze.
Mojo Hand ‘the blues experience’ bestaat al heel wat jaren. Hun bio meldt “De vier ervaren muzikanten spelen een mix van zelf geschreven en bestaande blues nummers, alles met het Mojo Hand gevoel in verschillende bluesstijlen. Het repertoire gaat van Texas tot Chicago, van funky tot swing en van traag tot rockende blues. De combinatie van een groovende ritme sectie, een grommend Hammond geluid, bezielde en scherpe gitaarsolo’s, schreeuwende bluesharp licks en twee rauwe, emotionele stemmen garanderen een onvergetelijke ervaring.” Mojo Hand is in 2019 genomineerd voor de Dutch Blues Awards en stond in 2024 in de finale van de Dutch Blues Challenge!
Mojo Hand & Luca, de band, bestaat uit: Joep de Greef – zang, toetsen en bluesharp, Frank Reemers – zang en gitaar, Luca Holkenborg – gitaar, Jules van Bussel– bas en Johan van Lanen – drums.
Frank Reemers en Joep de Greef spelen ook in een band met akoestische blues: www.ramblindog.nl en als blues/roots duo: www.reemersdegreef.nl.
Sinds enkele maanden spelen de mannen met als speciale gast de inmiddels zestienjarige talentvolle gitarist Luca Holkenborg, die ik ooit op het inmiddels opgeheven jaarlijkse Bluesrockfestival van Jan Smeets in het Noor-Limburgse Tegelen, in september 2022 zag optreden met de toen zeventienjarige Britse bluesgitarist/zanger Toby Lee. Luca was toen nog maar twaalf jaar en maakte meteen veel indruk met zijn gitaarspel. Inmiddels ‘versleet’ Luca al enkele bands, zoals Luca & Uncle Rudi. Inmiddels heeft Luca ook zijn eigen band, de Luca Holkenborg Band, samen met Johan van Lanen, drums en Theo Jacobs, bas. Ze spelen volgens Luca vooral blues-georiënteerde muziek.
Het optreden in de ABC Club begon na een enthousiaste aankondiging van programmeur Theo Peters met een lekker stevige I Don’t Dance, gezongen door Joep, die ook meteen zijn mondharmonica erbij pakte, terwijl Frank zijn eerste gitaarsolo de zaal in slingerde met zijn al vaak bespeelde Fender Stratocaster. Luca stond bescheiden slaggitaar te spelen op zijn rode Epiphone gitaar, die hij hierna verwisselde door een Fender Stratocaster. Het wisselen van gitaar gebeurde tijdens het hele optreden. Naast enkele covers werden vooral eigen songs gespeeld en werden lead zangpartijen afgewisseld tussen Joep en Frank. Bij sommige songs nam Joep plaats achter zijn Nord keyboard, waaruit hij zowel piano- als Hammond-achtige sounds toverde. De ritmesectie Jules op zijn Rickenbacker bas en Johan op zijn Gretsch drumstel legden een prima basis voor de solisten. Alle muzikanten bespelen instrumenten waarmee al tientallen jaren muziek wordt gemaakt. Gitaarsolo’s werden door Frank en Luca verdeeld, soms ook samen.
Na een uur volgde een pauze van ca. 30 minuten, waarna de muzikanten weer vol enthousiasme aan het tweede deel begonnen met Show A Little Mercy, gevolgd door het van B.B. King bekende Everyday I Have The Blues.
Op een gegeven moment verliet Frank het podium om vanuit de zaal verder te spelen. Tegen het eind van het concert deed Luca hetzelfde, waarbij hij zijn gitaar vanaf zijn nek bespeelde, je hoorde geen verschil!
Het publiek werd steeds enthousiaster en eiste na de laatste song van de tweede set een toegift, die snel kwam in de vorm van de Buddy Guy klassieker Damn Right I Got The Blues.
Ik hoorde na afloop alleen maar positieve tot zéér positieve reacties, die ik voor honderd procent kan beamen. Het is volgens programmeur Theo vrijwel zeker dat deze band volgend jaar wéér te zien zal zijn in Doetinchem, wellicht weer tijdens het Stadsfeest in september.
Het complete concert werd gefilmd door Paul van Druten en is te bekijken op YouTube:
Setlist:
SET 1
I DON’T DANCE
AIN’T NO MIDNIGHT TRAIN
DON’T GIVE UP BLUES
SUITS ME RIGHT
NIGHT TRAIN
ICEMAN
THE WIND CRIES HOME (mooie bluesballad)
BLACKWATER ROLL
TRAVELIN’ SOUTH
SET 2
SHOW A LITTLE MERCY
EVERYDAY I HAVE THE BLUES
HOT SWEET MAMA
GROOVEBREAKER
NASTY HABITS
BOUND FOR THE BORDER
I JUST WANNA MAKE LOVE TO YOU
ONE GOOD REASON
TOEGIFT
DAMN RIGHT I GOT THE BLUES
Websites:
https://www.mojohand.nl/mojo-hand-luca/
https://www.kingbeemusic.nl/lucaholkenborgband.html
