Albumpresentatie: NO KING – Roadside Rhythms (LP Vinyl)

NO KING: no vinyl no glory!
Albumpresentatie op 19 oktober in Beauforthuis
De wijzen kwamen ooit uit het oosten. Slechts een aantal eeuwen later uit diezelfde windstreek de (blues) rockers van NO KING. Eerder brachten ze hun debuutalbum ‘Roadside Rhythms’ reeds uit op cd en via de bekende streamingsdiensten, maar het opus magnum volgt op 19 oktober aanstaande. Dan presenteert de band hun album op vinyl in het Beauforthuis in Austerlitz, samen met special guest Ruben Hoeke.
De band heeft van een nood een deugd gemaakt en niet één, maar twee albumpresentaties op touw gezet. De planning was in eerste instantie wat anders, maar leveringsproblemen met ‘het zwarte goud’ noopten tot een plan B, waarbij 19 oktober tot een officiële presentatie bestempeld is. Bluestycoon Ruben Hoeke hoefde niet lang na te denken na de invitatie en sluit aan in Austerlitz.
‘Roadside Rhythms’ betekent grommende Hammond sounds versus gierende gitaren, met funky invloeden. De songteksten zijn daarbij veelal zeer persoonlijk.
“Midnight Misery” is één van die nummers. In 2020, na twee succesvolle avonden op het Delft Blues Festival slaat het noodlot toe. Gitarist Jelle Wunderink wordt van achteren aangereden door een andere automobilist. Zijn auto slaat meerdere keren over de kop en komt uiteindelijk tot stilstand tegen een boom. Het blijft als een wonder slechts bij een hersenschudding. Gelukkig is er muziek schrijven- en maken als verwerkingstherapie.
Het (volledig in eigen beheer uitgebrachte) album is opgenomen in Woodstock Recording Studio in Enschede, een locatie waar artiesten als Philip Lassiter en King of the World ook hebben opgenomen.
De band kent haar oorsprong via een wederzijdse zoektocht die wordt geïnitieerd door mentor Phil Bee: als een soort van muzikantenbank XL. Uiteindelijk belanden de vier jonge honden in de oefenruimte, waar ze vanaf 2017 hun eerste nummers online zetten. De band ontwikkelt zich stormachtig en anno september 2025 maakt het kwartet ondertussen menig podium onveilig. De agenda wordt gevuld met shows in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland.
NO KING
Lars Middelhuis: drums
Stijn Middelhuis: bas
Sjoerd Schelvis: Hammond/ keys & leadvocals
Jelle Wunderink: guitar
Website: https://nokingband.com/

