Review: Robert Jon & The Wreck – Heartbreaks & Last Goodbyes

 

Robert Jon & The Wreck - Heartbreaks & Last Goodbyes

Robert Jon & The Wreck – Heartbreaks & Last Goodbyes
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: Journeyman Records
Release: 2025

Tekst: Henk Hekkelman

Robert Jon & The Wreck zijn terug – en hoe! Met ‘Heartbreaks & Last Goodbyes’ bewijst de band uit Californië opnieuw dat ze een van de meest spannende en betrouwbare Southern rockbands van dit moment zijn. Het is een album dat tegelijk stevig uit de hoek komt en je recht in het hart raakt.

Producer Dave Cobb nam de band mee naar Savannah, Georgia, waar de mannen in een bijna familiaire setting samenwoonden en opnamen. Die sfeer hoor je terug: dit is een plaat die ruikt naar zweet, vriendschap en lange nachten rond de gitaar.

De songs die blijven kleven
Het album trapt af met Sittin’ Pretty, en dat is meteen een binnenkomer van jewelste. Rauwe gitaren, een refrein dat zich vastbijt en Robert Jon Burrison die zijn stem als een storm laat klinken. Je voelt meteen: dit wordt geen rustig ritje, dit wordt een roadtrip vol vuur. Daarna volgt Ashes In The Snow, en hier schakelt de band een paar versnellingen terug. Een ballad die klinkt alsof het hart rechtstreeks op tafel wordt gelegd. De zang is rauw en doorleefd, de instrumentatie warm en ingetogen. Dit is zo’n nummer dat je stil maakt – en dat blijft nazinderen.

Highway brengt je weer in beweging. Alles in dit nummer ademt vrijheid: twin-guitars die elkaar opjagen, een refrein dat je mee de open weg op trekt. Het is de soundtrack van ramen open, volume voluit en kilometers maken. Met Old Man wordt de toon persoonlijker. Een reflectieve song over opgroeien en je weg vinden. Het klinkt eerlijk en ongepolijst, en precies daardoor komt het recht binnen. Dark Angel geeft het album een vleug country-soul mee. Een heerlijk groovende track die je als luisteraar meteen meeneemt naar een broeierige avond in het zuiden van de States.

Dan is er Long Gone, een verrassend breekbare song waarin melancholie en mooie harmonieën de boventoon voeren. Het is precies dat soort contrast dat deze plaat spannend houdt. Better Of Me en I Wanna Give It halen het rock ’n roll-hart weer boven. Beide songs gieren, dampen en knetteren zoals alleen deze band dat kan.
Het titelnummer Heartbreak & Last Goodbye is het emotionele zwaartepunt van het album. Een nummer dat klein begint en zich langzaam openvouwt tot een hartverscheurend hoogtepunt. Je hoort pijn, je hoort verlies, maar ook de kracht om weer verder te gaan. Keep Myself Clean, het stevige, bluesy slotakkoord. Het schuurt, het stampt, en het laat je achter met het gevoel dat de band nog lang niet klaar is.

Conclusie
‘Heartbreaks & Last Goodbyes’ is Robert Jon & The Wreck op hun best: een mix van rauwe rockers, warme ballads en meeslepende verhalen. Het is een plaat die je meesleept vanaf de eerste noot en die met iedere luisterbeurt rijker wordt. Een album dat je meeneemt van de kroeg naar de snelweg, van het gebroken hart naar de hoopvolle blik vooruit.

Voor iedereen die houdt van stevige Southern rock met een ziel: dit is er eentje om te koesteren.

Tracks:
01. Sittin’ Pretty
02. Ashes In The Snow
03. Highway
04. Old Man
05. Dark Angel
06. Long Gone
07. Better Of Me
08. I Wanna Give It
09. Heartbreak & Last Goodbye
10. Keep Myself Clean

Website: https://robertjonandthewreck.com/news/