Review: Little House Blues – Little House Blues

Little House Blues – Little House Blues
Format: CD – Digital / Label: Independent
Release: 2025
Tekst: Gerard Haarhuis
Een debuutalbum! Little House Blues met een album onder eigen naam.
De band bestaat uit:
William “Bill” Blatner op vocals en harmonica
Matt Haenlin op gitaar
Nina Rossi op bass
Ben Sears op drums
Tom Mahnken op orgel (4)
Het album met tien nummers en op meerdere platforms digitaal beschikbaar, opent met (You Ain’t) Got No Blues, een vrij rustige blues, ontspannen gespeeld met als centrale boodschap: “You Ain’t Got No Blues, now the blues got you.” En zo is het! Ook met dit nummer! Geen overmatig “geweld”, strakke begeleiding van een lekker soleren- de gitaar door het hele nummer heen, waarna Bill een lekkere solo op z’n harmonica ten beste geeft. Alle teksten zijn van Bill en de muziek is door de band gezamenlijk geschreven en dat kun je horen! Zoals gezegd, niet te “veel” maar de ruimte voor iedereen om er een mooie groepsprestatie van te maken. Heel lekker!
Meer swingend, in overeenstemming met de titel is Calico Cat, een kat die zich bij de achterdeur beweegt en daar rond scharrelt maar ik ben er van overtuigd dat deze Calico Cat op deze hele fijne melodie is afgekomen, zeker met het voor een “kat” “herkenbare” harmonicaspel! Om aan te geven hoe prettig de Calico Cat het heeft, speelt de gitaar een “snorrend” riedeltje! En net zo eigenzinnig als poezen altijd zijn, is ook de Calico Cat op een dag verdwenen, Bill in verwarring achterlatend en maar hopend dat deze Calico Cat ergens anders net z’n muzikale “achterdeur” heeft gevonden… Mooi!
Net als het vorige nummer, ook in Wingin’ It, mooi synchroon spel van een jazzy gitaar mét de harmonica. Lekker rustig voortkabbelend dit instrumentale nummer. Zo ontspannen gespeeld dat het neigt naar een “Hot Club de France”… Min of meer herkenbare melodielijnen samengevoegd tot één geheel
waarnaar het meer dan prettig luisteren is. Mooi.
What’s He Got On You?, een langzame harmonica-intro met rustige gitaar en bescheiden maar fijn hoorbare bas en dito drums. En Bill die zich afvraagt What’s He Got On You? Je zou toch denken dat “ze” weet dat het in deze relatie helemaal fout zit, “two different stories, that both can’t be true!” Heel mooi en gevoelig, bijna jazzy gezongen ondanks de trieste tekst. En maar hopen dat ze dat op een dag door heeft en een andere weg in slaat. Mooie harmonica-solo en het orgel van Tom draagt het hele nummer bijna onhoorbaar. Vooral de bas is de held in dit nummer! Heel mooi. Goed gevonden tekst, goed gezongen, puik gespeeld en met ruim zeven minuten lang genoeg om er volledig van te genieten! Top!
Met een titel als Turtle Soup is het bijna logisch dat de harmonica als eerste aan dit nummer begint. Ook dit nummer is instrumentaal en dat is heel prettig, dat kan deze band goed hebben en ook fijn dat ze er zelf van overtuigd zijn dát dat kan! Sterk. Een lekker gevarieerde, doorlopende melodie met veel variatie in de melodielijnen voor de verschillende instrumenten!
Een subtiele, klassieke gitaar-intro voor Go With This Feeling waarin Bill “de ene” moet vertellen dat hij haar gaat verlaten voor “een andere”… Toe maar. En dat na 17 jaar! Doffe drums, dikke vette bas, pijnlijk verhaal, huilende gitaarsolo en ook dit in bijna zeven minuten om er goed over na te denken dat je “de eerste” ongelooflijk veel pijn zult doen met deze beslissing! Dat huilen wordt versterkt door een nog meer huilender harmonica. Maar ja, hij houdt niet meer van haar dus moet hij Go With This Feeling en dan maar hopen dat de tijd alle wonden heelt……en dat het hém geen pijn zal bezorgen…! Een mooi opgebouwde tekst in een ritme dat het hele nummer bijna monotoon door gaat. Heel mooi.
Een tikkeltje sneller met een vleugje CCR is Cool Sweet Water met een kristal heldere gitaarlijn. Idem harmonicalijn. Na een dag hard werken is er niets lekkerder dan een sprong in heerlijk Cool Sweet Water. Lekkere bluesy gitaarsolo met bescheiden ondersteunende harmonica op de achtergrond. Een heel fijn, ook weer ontspannen, nummer.
Red Light Blues begint weer met een klassiek zuigende harmonica en een diepere begeleiding door de andere bandleden met een speelse strijk van de bas!
Vanaf het moeizame begin van een relatie waarin hij kansloos was, treedt er toch verandering op waardoor Bill hoop krijgt. Een beetje kattige gitaarsolo met meer de harmonica bescheiden op de achtergrond en Bill die meegemaakt heeft dat het licht van “rood” op “geel” is gesprongen nu toch wel ook graag ziet dat haar licht op “groen” overgaat… Voorlopig zullen we het eindresultaat (nog) niet weten…
Misschien helpt een Walk In The Park? Bill is in ieder geval overtuigend als hij zingt dat “Loving you is a Walk In The Park.” En de band kent mijn voorliefde voor een duidelijk hoorbare bas want ook in dit nummer is dit instrument weer perfect en prominent hoorbaar! Eenvoudige drums, mooie harmonica en bescheiden gitaarspel laten dit nummer lekker “doorzwemmen”. En dat alles wordt bereikt met een Walk In The Park! Een heerlijke langzame blues.
Een vlotte afsluiter van dit hele fijne debuutalbum (!) met I Want To Thank You. Mooi dansbaar ook. Liefde op het eerste gezicht is wat Bill bezingt in I Want To Thank You. Een heerlijke gitaarsolo, heeft ook de speelsheid van SRV, in dezelfde stijl doen de anderen mee. En hoewel hij de woorden van een vriend als leugen bestempelde, zag hij haar toch een ander kussen op straat. Ja lieve mensen, het leven is soms hard als een beschuitje… Maar voor ons als bezoekers van Bluestownmusic.nl valt er daardoor zó ontzettend veel te genieten en zo “heb” elk nadeel opnieuw z’n voordeel! Daarom zeg ik nu: I Want To Thank You!
Je kunt je bijna niet voorstellen dat dit album van Little House Blues een debuutalbum is. Alles klopt gewoon. Alsof ze al ik weet niet hoe lang samenspelen én werken want het meest opvallende vind ik dat alle nummers zodanig geschreven zijn dat alle bandleden de mogelijkheid hebben hun instrument volledig
tot hun recht te laten komen, gecombineerd met de vocals van Bill. De sámenwerking die zó goed voelbaar en hoorbaar overkomt vind ik absoluut zeldzaam voor een debuutalbum! Het zou heel gewoon zijn dat je voelt aan de nummers dat een band nog zoekende is naar waar ze naar toe willen. Niets van dat alles. Geen onzekerheid. Van de band zelf heb ik verder geen achtergronden kunnen vinden, dus het kan altijd zo zijn dat ze al honderden jaren in andere ver-banden hebben gespeeld, maar dan nog. Een debuutalbum! Duidelijke nummers, nooit “teveel” en ook nooit “te weinig”.
Gewoon hartstikke prettig en ontspannen om naar te luisteren. Moedig ook om op een debuutalbum twee instrumentale nummers op te nemen. Zelfvertrouwen dus!
Dit album van Little House Blues is gewoon een loepzuivere 10 uit 10!
En wordt hopelijk snel vervolgd!
Tracks:
01. You Ain’t Got No Blues
02. Calico Cat
03. Wingin’ It
04. What’s He Got On You?
05. Turtle Soup
06. Go With This Feeling
07. Cool Sweet Water
08. Red Light Blues
09. Walk In The Park
10. I Want To Thank You
Website: https://littlehouseblues.com/
