Review: Laura Evans – Out Of The Dark

 

Laura Evans - Out Of The Dark

Laura Evans – Out Of The Dark
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: Independent
Release: 2025

Tekst: Gerard Haarhuis

Laura Evans brengt ná het album State Of Mind, haar debuutalbum uit 2022, nu met Out Of The Dark, haar tweede album uit, met twaalf nummers en in eigen beheer uitgebracht.

En ondanks een veelheid aan artikelen en bio’s over Laura en dit album heb ik geen duidelijk overzicht kunnen vinden van wie er op dit album meespelen, dus onder voorbehoud:
Linda Evans op vocals
Elliott Coombs op gitaar
Ian Barter heel zeker op gitaar maar ook op andere instrumenten die verder niet beschreven worden
– net als Patch Boshell
Josiah Manning op keyboards, bas, gitaar en drums
Tom Auton hoofdzakelijk op gitaar maar ook op andere instrumenten die ook in zijn geval niet verder beschreven worden
Nick Atkinson op saxofoon, vocals en hier en daar op gitaar

Daar waar het niet concreet beschreven wordt krijgen die muzikanten de “credits” als “all instruments”! maar gelukkig heb ik van sommigen wél kunnen achterhalen “waar ze goed in zijn”… Het blijft slordig maar goed, als niemand de moeite neemt volledige info aan te leveren, dan houdt het op.

Dat mag ‘m de pret echter niet drukken…
Het openingsnummer Wherever You Are is gelijk een gezellige stamper, redelijk country gezongen door Laura Evans, begeleid door een scherp spelende gitaar, strakke drums en female backing vocals. “Let me find you Wherever You Are.” Duidelijk. Dit gaat verder dan liefde op het eerste gezicht! En Laura is vastbesloten, “I gonna find you!”

Een mooi ritme, als een klok, begint aan de Superman die Laura in hem ziet. Ik begrijp trouwens nooit waarom zangeressen altijd zo kinderlijk klinkend en bijna klagend en hopeloos hoog en schel moeten zingen… Kind, word wakker! Er is geen Superman! Dit nummer is net als Wherever You Are al uitgebracht als single, als opwarmertje voor dit album.

Honest kent een lekker stevig en absoluut ritmische melodie. Heel mooi. Laura is er van overtuigd dat “hij” nooit van haar zou kunnen houden als ze niet Honest zou zijn. Lijkt me ook. Veel lekkere gitaar-licks worden door het hele nummer gestrooid. Er zijn plannen om ergens aan het eind van dit jaar (2025) dit num- mer ook als single uit te brengen. Dat lijkt me een juiste keuze want dit nummer loopt gewoon lekker door! Verderop heb geef ik trouwens een suggestie om een ander nummer als volgende single uit te brengen…

Weer een lekkere stamper met ATM waarin Laura triomfantelijk zingt dat hij “alles” heeft maar één ding heeft hij niet “You ain’t got me!” Veel alleen zingende backing vocals, strak ritme, een strak stampende drums en voor je het beseft is dit korte nummer met die goed gevonden tekst alweer voorbij, maar de boodschap is duidelijk overgebracht door Laura!

Een beetje haaks op het vorige nummer staat Nobody Loves Me Like You, een traag tokkelend maar overtuigend bluesy begin. “So easy on the eye, ran away, without goodbye.” Een mooie, subtiele gitaar, ritmische (uiteraard!) bas, met aanvullende backing vocals en langzaam maar zeker neemt het volume toe, terwijl Laura overtuigend blijft herhalen dat Nobody Loves Me Like You! Een heel sterk, gedragen gezongen nummer!

Een min of meer orkestraal begin aan What I’m Made Of om daarna haar karaktereigenschappen te bezingen en mocht “hij” zijn mening bouwen op wat hij ziet, dan “You ain’t seen the better me.” Mooi! En dat orkestrale gaat mooi door. “I’ll come back, because I know What I’m Made Of! Sterk en al wéér zeer overtuigend! In een lekker ritme! Met een lekker fel slot door inzet van de gitaar!

Een bluesrocker, een gitaarblues, een beetje ZZ Top zelfs, dat is de eerste indruk die Heartbreaker achter laat. Het hele verhaal gaat over een “zij” die in staat is alles en iedereen te manipuleren, te krijgen waar ze iedereen wil hebben, maar wacht vooral tot haar ware aard zich openbaart, She’s a Heartbreaker. Wat een loeder. Had je dat nou verwacht? Heartbreaker!

“I can’t turn the time, I can’t change my mind, en het komt keihard aan “to say goodbye,” en het enige dat ze vraagt is Just A Little Bit More. Alles goed en wel maar ze zou graag zien dat hij haar Just A Little Bit More zou willen, omdat te benadrukken met een fraaie gitaarsolo. Krachtig gezongen! Mooi.

Een “klein” pianootje opent Always & Forever waarin Laura belooft er altijd voor “hem” te zijn! Ze weet ook dat “You catch me when I fall” en “I’ll be yours Always & Forever, every day our love will get better”, enzovoort. Heel mooi en goed op elkaar aansluitende tekst. Mooie melodie, mooie begeleiding zonder overheersend te worden en aan het eind mooi “dubbel” gezongen waarna het nummer langzaam uitdooft. Top!

Het is altijd mooi als je zeker weet dat I’ll Be The One! Een hele fijne en rustige, voornamelijk akoestische begeleiding, liefdevol gezongen met een prachtige backing vocal door Nick Atkinson. Heel mooi. I’ll Be The One you can run to, the one who’s gonna find you, enzovoort. Als ik zo onbescheiden mag zijn, dan zou ik dit nummer als volgende single uitbrengen! Dit is écht Topperdetop!!! Prachtig. Qua tekst én de manier waarop! Een schoonheid van een nummer! En op déze manier van zingen zal ik nooit, maar dan ook nooit, maar iets van kritiek hebben!!!

Anderhalve minuut voor Out Of The Dark – Interlude met een mooie golvende, diep aangeslagen gitaar. Quasi improviserend gezongen. Kort dus, maar ook zeer krachtig. En ze bewijst hier gewoon dat ze veel meer met haar stem kan dan veel van haar soortgenoten waar mijn kritiek zich op richt, zoals eerder beschreven. Zó wil ik het graag horen, dat kinderlijke gedoe heeft niemand nodig. In tegendeel. Je hoort aan deze laatste nummers dat de nummers er alleen maar beter door worden als “je” gewoon zingt! Doen!

Het laatste nummer! Hear Me Out. Weer een mooie, sfeervolle intro. Ze zingt over “Serendipty”, een hele mooie film trouwens, met John Cusack en Kate Beckinsale! “Serendipity, like a rainbow who’s hanging over me”. Een nieuw begin, “a new direction” en haal die overtuiging uit me, Hear Me Out! Ook vol overtuiging gezongen dat ze het allemaal heel zeker weet en om “hem” daar deelgenoot van te laten worden, hoeft hij maar één ding te doen, Hear Me Out. Mooi, met de nodige soul gezongen.

Na een paar twijfels aan het begin ben ik toch wel heel blij dat Laura Evans ‘Out Of The Dark’ is gekomen met haar, dit, tweede album. Ikzelf ben blij dat ik mijn kritiek op de manier van zingen van veel zangeressen benoemd heb want aan het eind van het album bewijst Laura dat in ieder geval zij die manier van zingen helemaal niet nodig
heeft! Elk nummer wordt zó veel beter en mooier als er “gewoon” gezongen wordt!

Samenvattende conclusie: ‘Out Of The Dark’ is een heel gevarieerd album met mooie nummers, goede, soms verrassend goede teksten, een prima begeleiding, waar het mag spaarzaam en bescheiden, waar het kan en soms moet, uitbundig tot soms orkestraal.

En natuurlijk heb ik enkele favorieten, nou ja enkele, best veel eigenlijk: ATM, Nobody Loves Me Like You, What I’m Made Of, Always & Forever, I’ll Be The One en Out Of The Dark – Interlude.

En met zó veel favoriete nummers kan de conclusie over het album ‘Out Of The Dark’ van Laura Evans alleen maar zijn dat het een heel fijn en goed album is!

Tracks:
01. Wherever You Are
02. Superman
03. Honest
04. ATM
05. Nobody Loves Me Like You
06. What I’m Made Of
07. Heartbreaker
08. Just A Little Bit More
09. Always & Forever
10. I’ll Be The One
11. Out of The Dark – Interlude
12. Hear Me Out

Website: https://thelauraevans.com/