Review: Jovin Webb – Drifter

Jovin Webb – Drifter
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: Blind Pig Records
Release: 2024
Tekst: Gerard Haarhuis
Tom Hambridge is denk ik zo ongeveer de BJ Baartmans van Amerika. Zó vaak als je z’n naam tegen komt! En dan niet alleen over zijn eigen muziek maar ook en vooral vanwege zijn productiewerk voor weet ik hoeveel beroemde namen! Om er toch een paar te noemen: Susan Tedeschi, Buddy Guy en Christone “Kingfish” Ingram maar zie ook vooral de recensie van zijn eigen album ‘Down The Hatch‘ op Bluestownmusic.nl!
Nadat Jovin Webb met 2 nummers zijn visitekaartje af gaf op de soundtrack van The Dirty South in 2023, waarop hij naast de titelsong The Dirty South ook het nummer Gone Out The Window speelt, is het nu anno 2025 dus tijd voor zijn eerste volwaardige album, zoals gezegd onder de vakkundige leiding van Tom Hambridge die ook nog eens, samen met Jovin, voor een groot deel verantwoordelijk is voor het schrijven van de nummers op dit album.
Een album waarop naast Jovin Webb op vocals en harmonica ook Tom Hambridge een flinke bijdrage levert op drums, percussie en background vocals, en verder nog Kenny Greenberg op gitaar, Mike Rojas op piano en keyboards en tenslotte Rob Cureton op drums. En helemaal aan het eind, in het laatste nummer blazen Max Abrams op sax en Julio Diaz op trompet nog een deuntje mee.
Het album ‘Drifter’ met 12 nummers is al een tijdje uit op Blind Pig Records.
Geen need to know maar nice to know:
Jovin Webb deed in 2020 mee met American Idol en dat deed hij met het nummer Whipping Post van de Allman Brothers Band! Met dat optreden kreeg hij lovende kritieken van de jury die o.a. bestond uit Kate Perry en Lionel Richie!
Weet je wat? We gaan luisteren!
Als de fles leeg is zie je de Bottom Of A Bottle ! Ja, en dan? Een klassieke blues-melodie met scheurende harmonica, een mooie bas, en Kenny Greenberg laat ook horen waarom hij met z’n gitaarspel perfect past in dit nummer. Voor zo’n jonge knul is aan zijn stem te veronderstellen dat ie al menige Bottle Of A Bottle heeft gezien!
Mooi nummer.
Save Me, een mooi nummer waarin Jovin verhaalt wat hij allemaal heeft meegemaakt aan racisme, kruisverbrandingen en meer van dat soort zaken, maar dat z’n moeder hem altijd voorgehouden heeft “To be a good man”. Een uitstekend advies waarbij hij hulp van hogerhand vraagt: Save Me! Mooi nummer, hartstochtelijk gezongen en een prima gitaartje!
Een dikke bas is vaak uitstekend op z’n plaats in een blues-nummer, zo ook in de intro van het volgende nummer I’m A Drifter. Het argument dat je geboren als zoon van een “zondaar” voorbestemd bent tot slecht gedrag en one nights-stands wil ik toch met klem tegenspreken! Hoe moeilijk misschien ook en uiteraard volledig afhankelijk van de omstandigheden: Je bent er zélf bij! Dus graag iets meer ballen van jezelf en niet blijven steken in de makkelijke smoes dat je geboren bent om het gedrag van je vader te kopiëren! Ben jij gek! Niet doen! Heerlijk nummer, hartstochtelijk gezongen met scherpe gitaar…alleen omschakelen naar een betere mindset! Lekkere stampende melodie, beetje Free met The Hunter, mooie background vocals en lekker doorjammerende blues-gitaar! Subtiel eind gebreid aan dit mooie nummer.
Lekker soul-opening in Drunk On Your Love. Sterke neiging naar Otis Redding… hele mooie, rustige keyboards eronder! Mooie, positief jankende gitaar die overloopt van geluk. Heel gevoelig over een nieuwe liefde! En dat dat gevoel maar niet over mag gaan! Drunk On Your Love. Mooi samenspel tussen gitaar en keyboards! Top! Mooie “ouderwetse” soul!
Traditioneel snelle blues met hamerende piano! Wig On Wrong. Uptempo in zang, piano en gitaar waarin de vaak de vraag gesteld wordt maar niet beantwoord: Wig On Wrong. Kort maar krachtig in net 2 minuten.
Livin’ Reckless geeft een variant op een eerder nummer op dit album Save Me… Een rustige blues, lekkere keyboards, gitaar op de achtergrond en omdat hij zich realiseert dat het anders moet vraagt Jovin ook hier hulp van boven: “Lord, help me find my way!” Mooi, gemeend overkomend gezongen.
Howlin’ gitaar, dikke bas en drums als begin van Blues For A Reason waarin Jovin z’n dagelijkse leven aan ons vertelt en al die verhalen zijn een reden dat hij zijn Blues For A Reason zingt. Veel background vocals, volumevolle gitaar, dito keyboards, waarna de relatieve rust terugkomt met nog een paar voorbeelden die duidelijk maken waarom hij z’n Blues For A Reason blijft zingen. Een stevig nummer.
Net zo lekker heavy begint Mine Someday, met korte aanslagen in het ritme van gitaar en drums. Hoe “van harte” kun je bijna uitschreeuwen dat je van haar houdt en dat zij Mine Someday is. “Don’t you give up, give love a try…, You’re Mine Someday! Zeer aanwezige keyboards zorgt met die éne stem van Jovin voor een bijna gospelachtige uitwerking! Mooi! Aan het eind met de nodige vocale uithalen. Ja, echt mooi!
Lekker rustig en toch funky begin met gitaar en keyboards leiden ons naar Hand On The Bible. Mooie melodie met uitvloeiende keyboards als een compleet orkest. Met de hand op het hart of met de Hand On The Bible verklaar ik heel plechtig dat “If love is a crime, I’m a guilty man!” En laat dan iedereen maar kletsen, dit is wat ’t is! Mooi.
Melodieuze keyboards en ook weer redelijke funky begeleiding in Bad Deeds waarin Jovin ons vertelt dat hij z’n werk goed in tegenstelling tot z’n Bad Deeds-mama. Lang geleden dat we een harmonica hoorden in een solo, gevolgd door een gitaarsolo. “Bad, Bad, Bad, Bad, Bad Deeds-mama!”
It’s The Hawk, in een Greyhound-bus van Louisiana naar Chicago waar het tegenvallend koud is en je gewild had dat je een lange onderbroek aan zou hebben…! Een lange onderbroek ben ik nog niet vaak tegen gekomen in een songtekst! Maakt niet uit, van de gedachte alleen wordt het al een stuk warmer! Toch wel een écht stevig rocknummer!
Het nummer van Booker T. Jones en William Bell Born Under A Bad Sign vormt de afsluiter van dit album. Uiteraard een flink deel voor de keyboards en ik hoor toch echt wel blazers! En dat klopt want dat zijn Max Abrams op sax en Julio Diaz op trompet! En dat past perfect bij dit swingende, jazzy, funky soulnummer!
‘Drifter’ van Jovin Webb is een heel sterk album, komt meer dan goed over door de nu al doorleefde stem van Jovin, fijn gitaarspel van Kenny Greenberg waar ik gerust nog een paar soli meer van had willen horen, mooi ondersteunde keyboards, af en toe leading en natuurlijk een strakke ritmesectie door de bas en drums!
Géén zwakke nummers! In tegendeel! Ik heb twee favorieten: Drunk On Your Love en Mine Someday en dan ben ik streng geweest want ik had ook álle nummers kunnen noemen! En dat voor een eerste eigen album! Knap. De kwaliteiten van Tom Hambridge hierbij mogen heel zeker niet onderschat worden. Heel belangrijk om voor je eerste album de hulp van een zo ervaren iemand als Tom Hambridge naast je te weten! Top!
Tracks:
01. Bottom Of A Bottle
02. Save Me
03. I’m A drifter
04. Drunk On Your Love
05. Wig On Wrong
06. Livin’ Reckless
07. Blues For A Reason
08. Mine Someday
09. Hand On The Bible
10. Bad Deeds
11. It’s The Hawk
12. Born Under A Bad Sign
Website: https://www.facebook.com/jovin.webb
