Review: Dudley Taft – The Speed Of Life

 

Dudley Taft - The Speed Of Life

Dudley Taft – The Speed Of Life
Format: CD – Vinyl LP – Digital / Label: M2 Music
Release: 2025

Tekst: Harry Pater

Weinig mensen in de wereld zijn meer toegewijd aan de kunst van de elektrische gitaar dan de Amerikaanse in Cincinnati gevestigde singer-songwriter en gecertificeerde ‘guitarslinger’ Dudley Taft. De bluesrocker keert terug voor zijn tiende album, ‘The Speed ​​Of Life’, met een dozijn nieuwe nummers opgenomen in Tsjechië met zijn Europese tourritmesectie van drummer Nick Owsianka en co-producer Dave Marks op bas, percussie en keyboards plus toetsenist Bennett Holland en de achtergrondzangeressen Ashley Charmae en Gina McCann.

Dudley Taft is niet alleen een volleerd gitarist, zanger en songwriter met een lange muzikale geschiedenis – hij is ook een onbetwist merk. Hij combineert traditionele blues met de ruigheid van rock en grunge-elementen op een vrij unieke manier.

Geen twijfel mogelijk: Dudley Taft is gepassioneerd over zijn muziek. Dat is ook te horen op dit nieuwe album, waarop hij opnieuw zijn volle klasse als veelzijdig gitarist laat horen. Dudley maakt consequent albums van hoge kwaliteit met echte songs, geen songs gebouwd rond gitaarsolo’s, aldus het tijdschrift “Grand GTR’s”

Extra opnames en mixen werden gedaan in zijn eigen Muchmore Studios in het huis in Cincinnati dat hij overnam van gitaarlegende Peter Frampton. De verzameling van geheel nieuw origineel materiaal neemt de luisteraar mee op een reis door een muzikaal droomlandschap dat stroomt van donderende bergtoppen tot serene valleien, terwijl hij een kosmische reeks gitaartonen mixt die alleen een meestervakman zou kunnen produceren.

Het album telt twaalf uitstekende bluesrocksongs en vanaf opener Wanted Man is zijn herkenbare zangstem en bijzondere gitaarspel en -sound te horen, ondersteund door beide zangeressen. Work It Out is een lekker rockende song, evenals Burn It Down met lekker gitaarwerk. Eigenlijk hebben alle songs wel iets bijzonders, zowel qua sound als zang en teksten. Zo zijn Topaz Blue en The Traveler rustige ballads. Wat mij betreft weer een uitstekend album van deze bijzondere bebaarde zanger-gitarist!

Tracks:
01. Wanted Man
02. Miles And Miles To Go
03. Work It Out
04. Burn It Down
05. Set Me On Fire
06. Pretty Little Thing
07. Topaz Blue
08. Same Mistakes
09. No Yesterday
10. The Traveler
11. Into The Blue
12. No Time Left (Long Live The King)

Website: https://www.dudleytaft.com/home