Review: Angelique Francis – Not Defeated

 

Angelique Francis - Not Defeated

Angelique Francis – Not Defeated
Format: CD – Digital / Label: Independent
Release: 2025

Tekst: Gerrit Schinkel

De in Ottawa geboren en getogen Canadese zangeres en multi-instrumentaliste Angelique Francis is een van nature getalenteerde en veelzijdige muzikante. Ze stond al op het podium toen ze pas 7 jaar was en speelde op 14-jarige leeftijd al op muziekfestivals in Noord-Amerika. Ze stond in het voorprogramma van o.a. Beth Hart, Buddy Guy, Gary Clark jr., Joe Bonamassa, Eric Gales en Keb’ Mo. De afgelopen jaren heeft Angelique Francis zich gevestigd als een ware ster in de Canadese blues-, soul-, jazz- en folkscene. Zij won de afgelopen jaren de nodige prijzen zoals de Ontario Folk Music Award (2022), de Canadese Folkmuziekprijs (2023) en de JUNO Award voor bluesalbum van het jaar 2023.

Vorige maand verscheen ‘Not Defeated’, het nieuwe (haar 3e) studioalbum van Angelique Francis. Zij wordt op dit album begeleid door haar zussen Kharincia (saxofoon), Kira (trombone) en Kayla (zang), haar vader Kiran, Dave Williamson (elektrische gitaar) en de trompettisten Ed Lister en Andrew Knox. Gastbijdragen zijn er van de Amerikaanse bluesgitaristen Christone ‘Kingfish’ Ingram en Eric Gales.

 Sugarcane Jukejoint is het openingsnummer, een zwoele bluesballad met blazers en mondharmonica. Gitarist Christone ‘Kingfish’ Ingram is met zijn verschroeiende gitaarlicks te gast in de rauw gezongen bluesballad Escape. De schitterende blazers maken van de meeslepende gospel Watch Me Now een waar feest. De blazers dragen daarna ook de soulvolle ballad Not Defeted. Intens is de zang in dit titelnummer en de gitaarsolo is verpletterend.

Spetterend is daarna het gitaarwerk van gastgitarist Eric Gales in de strakke funky bluesrocker Train Coming. Strak drumwerk, een straffe bas, backing vocals, blazers en een felle gitaarsolo zijn te horen in de uptempo bluesrocker Gimmie What You Got. Na de korte interlude (55 seconden) None Tonight volgt het enigszins spookachtige We’re Over, met jazzy blazers. Overweldigend is daarna weer de door blazers en orgel gedreven soulvolle bluesrocker Hit Dog.

Het heel korte When The Heart opent met een mondharpsolo gevolgd door a capella zang van Angelique en zus Kayla. De fraai gezongen prachtige bluesballad Dance For Me eindigt met een verschroeiende gitaarsolo. Ook in de melodieuze bluesballad Where You Been? bewijst Angelique Francis nogmaals dat zij een fantastische zangeres is. That Gun is een moderne countryblues met slide, mondharmonica en harmonieën. Een grommende saxofoon is prominent te horen in het opwindende groovy Break Dem Chains. Het album sluit af met de funky blues Do That Work.

Conclusie:
De veelzijdige Angelique Francis wordt terecht beschouwd als een ware ster. ‘Not Defeted’ is een prachtig album.

Tracks:
01. Sugarcane Jukejoint
02. Escape (Feat. Christone ‘Kingfish’ Ingram)
03. Watch Me Grow
04. Not Defeated
05. Train Coming (Feat. Eric Gales)
06. Gimmie What You Got
07. None Tonight (Interlude)
08. We’re Over
09. Hit Dog
10. When The Heart
11. Dance For Me
12. Where You Been?
13. That Gun
14. Break Dem Chains
15. Do That Work

Line-up:
Angelique Francis – zang, bas, gitaar, mondharmonica, keyboards
Kharincia Francis – saxofoon
Kira Francis – trombone
Kayla Francis – zang
Kiran Francis – drums
Ed Lister – trompet
Dave Williamson – elektrische gitaar
Andrew Knox – trompet

Website:https://angeliquefrancis.net/