GA-20 en Charlie Musselwhite – Blues Now
Gewoon goeie, eerlijke, behoorlijk vet aangezette Chicagoblues

GA-20 en Charlie Musselwhite – Blues Now
Format: CD / Vinyl LP / Digital
Label: New West Records
Releasedatum: 31 juli 2026
Tekst: Fons Delemarre
Gewoon goeie, eerlijke, behoorlijk vet aangezette Chicagoblues. Geen fratsen, recht-op-en-neer, goudeerlijke blues. Niets nieuws, maar o zo goed gedaan!
Dat zou voldoende moeten zijn om het album ‘Blues Now’ te gaan beluisteren. Maar aan de andere kant doet deze beperkte beschrijving het album van GA-20 en Charlie Musselwhite geen recht. Trio GA-20 (vernoemd naar een vintage Gibson-versterker) bestaat Mathew Stubbs, gitaar en zang, leadzang/gitaar Pat Faherty en drummer Tim Carman. Ze zijn liefhebbers en vertolkers van de ‘klassieke’ elektrische Chicago-blues van Muddy Waters, Willie Dixon en consorten.
De band was recentelijk ook in Nederland te bewonderen. Zoals gezegd: op het programma staat Blues Zonder Opsmuk, vakkundig en met energie en liefdevol gespeeld. Vanaf 2008 speelde Stubbs tien jaar lang in de tourband van mondharmonica-grootheid Charlie Musselwhite. Nu, 2026, zijn Stubbs en zijn band samen met Musselwhite zeer succesvol met hun album ‘Blues Now’. Sommigen spreken van een opvallende ‘inter-generationele’ samenwerking.
Drie (relatief) jonge liefhebbers van oude blues en ‘eminence grise’ (oude knar) Charlie Musselwhite (82!) hebben in zes dagen tien goudeerlijke bluestracks opgenomen. En wat blijkt: energie en gedrevenheid hebben het leeftijdsverschil volledig weggevaagd. Opvallend zijn de twee nummers van “Stand Back’, het debuutalbum Musselwhite uit 1967. Strange Land, van de hand van Musselwhite en Christo Redentor, een jazzy instrumentaal nummer van Duke Pearson in 1964, ooit ook opgenomen door jazztrompettist Donald Byrd.
Voor de rest is op ‘Blues Now’ overbekend werk te horen: I Can’t Hold Out (Willie Dixon), Short Dressed Woman, bekend van Muddy Waters en I’ll Change My Style (William Parker), een bluesclassic, o.a. gespeeld door Jimmy Reed en door George Thorogood and the Destroyers, op hun debuutalbum uit 1977.
Behalve GA-20 en Charley Musselwhite is bassist Marty Ballou op ‘Blues Now’ te horen op vijf tracks. Wat klank en intensiteit betreft is ‘Blues now’ vergelijkbaar met ‘King King’ van de Red Devils (1992), ‘Hard Again’ (1977), het album dat Muddy Waters opnam met o.a. Johnny Winter en met veel albums van Buddy Guy.
Tracks:
01. Crazy Love
02. I Can’t Hold Out
03. I’ll Change My Style
04. Big Stars Falling
05. Universal Rock
06. The Blues Never Die
07. Strange Land
08. Stroll Out West
09. Short Dress Woman
10. Cristo Redentor
Website: https://ga20band.com/
Lees ook:
Liefhebber van stevige bluesrock, vlammend gitaarwerk en krachtige grooves? Klikop de titels hieronder en lees ook deze recensies op Bluestown Music.
GA-20 – Live In Love Land
Rauwe, ongepolijste blues waarin de liefde voor Howlin’ Wolf, Elmore James en garageblues duidelijk doorklinkt.
Review: GA-20 – Live In Love Land
Charlie Musselwhite – Look Out Highway
De bluesveteraan laat horen dat zijn karakteristieke harmonicaspel, doorleefde stem en songwriting na ruim zestig jaar nog altijd overtuigen.
Review: Charlie Musselwhite – Look Out Highway
Greg Koch – Blues
Een stevig bluesalbum vol klassiekers, vurige gitaren en gastbijdragen van onder anderen Jimmy Hall en Larry McCray.
Review: Greg Koch – Blues
