Review: The Hoodoo Men – Shake That Boogie

The Hoodoo Men – Shake That Boogie
Format: CD – Digital / Blind Rope Records
Release: 2025
Tekst: Gerrit Schinkel
Zeg je Oostenrijk, dan denk je aan alpineskiën, schansspringen, rodelen, bobsleeën, Sachertorte en Apfelstrudel. Muziekliefhebbers denken aan beroemde componisten als Joseph Haydn, Franz Schubert, Anton Bruckner Wolfgang Amadeus Mozart en Johann Strauss. Maar los van deze klassieke componisten kan de muziekliefhebber in Oostenrijk ook terecht voor Chicagoblues. De unieke sfeer van The Windy City leeft voort in de muziek van het Oostenrijkse bluestrio The Hoodoo Men. Hun optredens worden gekenmerkt door speelplezier, virtuositeit, authenticiteit en hun ongekunstelde liefde voor de klassieke (Chicago) blues.
Op hun nieuwe album ‘Shake That Boogie’ duikt het trio weer enthousiast in de klassieke blues en dat is meteen in het spetterende openingsnummer Shake Your Boogie van Sonny Boy Williamson te horen. De eigen compositie Engine In My Chest is een luie blues met een huilende mondharp. De verschroeiende mondharp is daarna weer te horen in het rudimentaire Ain’t Gonna Fall In Love Again van The Lazy Jumpers. Uiteraard mag de slowblues Last Night van Little Walter niet ontbreken.
Simek scheurt zijn mondharp bijkans weer aan flarden in de stomende boogie Don’t Boss Me van Sonny Boy Williamson II. Motel Blues, met een vette slide, en de slowblues Summer Is Over, zijn weer eigen composities van Peter Samek. Junior Wells wordt geëerd met de klassieker Hoodoo Man Blues. Mooi is het gitaarwerk in de slowblues Too Late To Cry van Lonnie Johnson.
Temperature is weer een ode aan Little Walter, gevolgd door de boogie I’m A Ding Dong Daddy, een song van Jerry McCain. Weer veel mondharp, wasbord en lepels. Na Keep It To Yourself van Sonny Boy Williamson II wordt het album afgesloten met een opwindende versie, met vette slide, van de Sleepy John Estes cover Diving Duck Blues.
Conclusie:
‘Shake That Boogie’ is een virtuoos album waar de diepe liefde voor de (Chicago) blues van afdruipt. Lekker hard draaien die plaat!
Tracks:
01. Shake Your Boogie
02. Engine in My Chest
03. Ain´T Gonna Fall in Love Again
04. Last Night
05. Don´T Boss Me
06. Motel Blues
07. Summer Is Over
08. Hoodoo Man Blues
09. Too Late to Cry
10. Temperature
11. I´M a Ding Dong Daddy
12. Keep It to Yourself
13. Diving Duck Blues
Line up:
Peter Samek – zang, slidegitaar, mondharmonica
Wolfgang Leinweber – wasbord, lepels, zang
Gerry Höller – gitaar, zang
Website: Facebook
